Stymulacja neurologopedyczna noworodków Bydgoszcz

  1. Strona główna
  2. Terapie
  3. Stymulacja neurologopedyczna

Diagnoza odruchowych reakcji oralnych oraz diagnostyka warunków anatomicznych aparatu pokarmowego

Coraz więcej rodziców z małymi dziećmi zgłasza się do mnie w celu badania i oceny aparatu mowy swojego dziecka. Najczęściej jest to badanie wędzidełka języka, wędzidełka wargi górnej i dolnej, oraz ocena budowy i sprawności aparatu mowy niemowlęcia lub noworodka. Zgłaszają się świeżo upieczone matki, które mają problemy z karmieniem piersią, a ich pociechy oddychają w nieprawidłowy sposób (np. otwarta buzia) lub gdy mają nieprawidłową pozycję spoczynkową języka (np. język wsunięty między dziąsła, wargi).

Dodatkowo, rodzice zgłaszają się z problemami funkcji pokarmowych u ich dzieci np. brak gryzienia, żucia, częste krztuszenie się, odruchy wymiotne, wypluwanie pokarmu, preferowanie tylko papkowatej konsystencji lub wręcz odwrotnie – problemy z przyjmowaniem papek, z piciem. Zdarza się również, że rodzice chcą sprawdzić odruchowe reakcje oralne (takie jak ssanie, otwieranie warg, szukanie, wypychanie języka, lizanie, kąsanie itd.) profilaktycznie, aby upewnić się, że ich noworodek prawidłowo się rozwija pod kątem przyszłego rozwoju mowy i języka.

Logopeda dla noworodków i niemowląt w Bydgoszczy

Jako logopeda i neurologopeda z dużym doświadczeniem w pracy z najmłodszymi pacjentami, oferuję kompleksowe wczesne wspomaganie i stymulację neurologopedyczną noworodków i niemowląt. W moim gabinecie w Bydgoszczy przeprowadzam diagnozę problemów, opracowuję programy terapeutyczne i prowadzę zajęcia z dzieckiem i jego rodzicami.

Jeśli zauważasz, że Twoje dziecko ma trudności ze ssaniem, gryzieniem, żuciem lub oddycha niepokojący Cię sposób (na przykład ma otwartą buzię lub jego język widoczny jest w spoczynku) skontaktuj się ze mną lub umów wizytę przez portal znany lekarz. Zapraszam na wizytę do mojego gabinetu w Bydgoszczy, gdzie pomogę rozwiązać problemy i poprawić jakość życia Twojego dziecka i całej rodziny. Od ponad 20 lat z pasją pomagam najmłodszym pacjentom!